Czech National Team

Týmové fórum
Právě je stř 29 bře, 2017 02:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Volpex efektivně
PříspěvekNapsal: čtv 07 úno, 2013 20:11 
Offline Stats
73.6842105263 %
73.6842105263 %

ID CNT statistik: 10124
Přibližný popis průběhu výpočtů (pokud má někdo jiné či doplňující poznatky, prosím o upřesnění):

Projekt počítá paralelně online na gridu několika desítek strojů. Zašle jednotku, která se obvykle dostane do stavu "čekám na zpracování - vyčkávání plánovače" a zatím žádné core neobsadí. Když projekt zašle práci - lze sledovat ve stderr ve slotu, task si drsným způsobem - panic mode - vynutí volné jádro a něco počítá. Když dopočítá, jádro obvykle neuvolní, ale čeká na další práci i několik desítek minut. V té době se stroj nudí. Obvykle do hodiny je výpočet ukončen a task skočí errorem na pokyn serveru, ale celkem slušný kredit je přidělen - řekl bych, že je pevný podle odvedené práce, nezávislý na benchmarku stroje. Není však vzácností error tasku za pár minut bez započetí výpočtů- tedy bez kreditu, naopak docela vzácností je task přes 90 minut či dokončený task bez erroru.
Jeden stroj obvykle dostane pro souběžný výpočet nejvýše tolik tasků, aby obsadily maximálně 1/2 počtu jader, nahlášených Boinc core = tedy včetně případné úpravy počtu pomocí <ncpus>.

Jak na efektivní výpočet, tedy bez idle CPU:

Nainstalovat co nejednodušší virtuál s přiřazeným jedním jádrem, osobně používám XP mode ve W7, který nebere v klidovém stavu žádný měřitelný výkon. Nepochybně i Linux s jednoduchým GUI či pouze v textovém režimu (start do recovery console, ve které Boinc core pro CPU tasky běží normálně) by vyhovoval. Pomocí <ncpus> selhat počet jader na 6 (platí pro i7 3770K, méně výkonné CPU možná snesou pouze 4), pak budou probíhat nejvýše tři výpočty současně. V době výpočtů Volpexu jsou mírně potlačeny výpočty na hostitelském systému - jedno jádro obsadí virtuál, protože virtuál má vyšší prioritu, než Boinc tasky. Výpočty však trvají v řádu sekund až desítek sekund s prodlevami v řádu minut až desítek minut; možná se čeká na dokončení stejného/obdobného výpočtu na nejslabším stroji paralelního gridu, netuším, pouze spekuluji.

No a když už je virtuál s Boincem, tak by byla škoda tam nenasadit nci projekty - oproject ALX, WUdoɹd, FreeHal. Konkrétně můj virtuál, původně zprovozněný pro pracovní účely a využitý pro ALX, produkuje denně 100 kreditů na FreeHal, 1000 kreditů na ALX, 50 na WUdoɹd a za poslední dva dny vyprodukoval 1 700 + 1 600 kreditů na Volpexu s relativně minimálním zatížením hostitelského systému. Není špatné, což?
Online sledování jednotek na webu Volpexu:
Příloha:
Volpexk.PNG
Volpexk.PNG [ 26.57 KiB | Zobrazeno 1596 krát ]
Stejné úlohy v Boincu:
Příloha:
VolpexB.PNG
VolpexB.PNG [ 11.65 KiB | Zobrazeno 1596 krát ]

Upozornění, platí k 7.2.2013, Volpex je v prudkém vývoji a aplikaci mění celkem často. Budu se snažit příspěvek při změnách udržovat.

EDIT 18.9.2013: V podstatě pořád platí dříve uvedené, změny:
- posílá pro n>1 n-1 tasků (n=počet jader, nahlášených Boincem),
- task po přijetí vždy začne okamžitě počítat, buď poté po 1s přestane a jádro uvolní, nebo počítá dále, občas naprázdno, ale nikoli většinou, jak tomu bývalo.

Obrázek

Naposledy upravil nenym dne stř 18 zář, 2013 01:18, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Volpex efektivně
PříspěvekNapsal: pát 08 úno, 2013 11:07 
Offline Stats
Admin webu a fóra CNT
Admin webu a fóra CNT

ID CNT statistik: 1
Dík za info, právě kvůli tomu neuvolňování jádra po dopočítání jsem s Volpexem po delší době před nedávnem seknul, protože jsem neměl nervy na to zjišťovat v čem je zakopaný pes, ani čas na zkoušení jiných verzí BOINC (myslel jsem že za to může mou provozovaná V7.0.28, kde mi dokonce občas stav "čekám na zpracování - vyčkávání plánovače" blokoval GPU tasky) ... ušetřil jsi mi čas zkoumáním 33iii .
Kupodivu ještě do nedávna (loni), mi na Linuxu na BOINC verzi 6.4.5 v only-command módu běžel bez problémů, po stáhnutí WU okamžitě začal počítat a po dopočítání okamžitě odevzdával. Byl tam akorát naprosto nicotný kredit. Nyní již pro tento stroj odmítá dávat práci.

˙ıɔıqɐɹʞ ʌ ǝןɐ 'ıןʇʎd ʌ ǝɔıɾɐz ǝʇɾndnʞǝu ʎpʞıu ˙˙˙

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Volpex efektivně
PříspěvekNapsal: stř 18 zář, 2013 01:19 
Offline Stats
73.6842105263 %
73.6842105263 %

ID CNT statistik: 10124
Doplněn základní příspěvek.

Obrázek

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina