Základní informace o projektu

Fórum o projektu

Moderátoři: petnek, nenym, Zelvuska

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zelvuska
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 563
Registrován: ned 25 bře, 2007 21:21

Základní informace o projektu

#1 Příspěvek od Zelvuska » stř 16 dub, 2008 21:26

Jedná se o podprojekt mateřského projektu World Community Grid. Pro zapojení do výpočtů, je tedy třeba si jej v nastavení osobního účtu přímo na stránkách projektu povolit: http://www.worldcommunitygrid.org/

Tento projekt navazuje na předchozí HPF. Mezi jeho cíle patří:
1) Získat struktury některých lidských a patogenních proteinů s vyšším rozlišením
2) Dále rozvinout hranice předpovědí proteinové struktury

Hlavním zaměřením jsou proteiny v lidském krevním séru a také v mezibuněčném prostoru, které mohou být důležité pro signalizaci mezi buňkami. Stávají se tak důležitý, diagnostickým nástrojem, ale také mohou být využity při léčbě (inzulín, lidský růstový hormon ...). Z patogenních proteinů bude hlavním zaměřením projektu plasmodium (parazit způsobující malárii). Projekt doufá, že by to mohlo pomoci při studiu interakce mezi plasmodiem a lidskými buňkami

Uživatelský avatar
krahulik
52.6315789474 %
52.6315789474 %
Příspěvky: 1217
Registrován: úte 09 led, 2007 10:33

Re: Základní informace o projektu

#2 Příspěvek od krahulik » pon 29 čer, 2009 12:30

Zajimave informace z brezna 2009 (v AJ). V tabulce naleznete organismy, ktere byly, jsou a budou zkoumany. Dale je vysvetlena participace poctaru na experimentech projektu, kdy a jak je dany experiment ukoncen.
This is what you're currently folding. Rice has been pushed back, but should be up and coming in a couple of months. The schedule is subject to change, but we usually keep at least one organism in the queue.
Obrázek

Some of you have asked what it means for the WCG to be working on or to finish an experiment. We upload work units in batches, usually sets that comprise of the proteins in a specific organism without sequence similarity to known protein structures. To finish an "experiment" is to complete predictions for an entire set. For us, it means another batch of data to validate, analyse, and incorporate into our database. The post-processing takes time, and we perform all of the computation on computing clusters at our NYU lab. The steps of our analysis can be found in the paper, and involves our attempts to predict structural and functional annotations from the WCG folded proteins.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Human Proteome Folding 2 - World Community Grid“